Folk Bitch Trio


Folk Bitch Trio til Norge for første gang!


Trioen består av Gracie Sinclair, Jeanie Pilkington og Heide Peverelle – de tre har vært bestevenner siden ungdomsskolen og begynte å lage musikk under pandemien.

Vi kom først over Folk Bitch Trio på en festival i Brighton i fjor. En halvtimes konsert i en slags kirke, og den beste vi så på hele festivalen. Etterpå fikk vi høre at de skulle spille én gang til noen timer senere, og da var valget enkelt – én gang til!

Denne gang spilte de i en halvfull pub hvor klientellet først og fremst var der for å slukke tørsten, ikke for å høre australsk folkmusikk. I løpet av første låt ble ro i puben og all oppmerksomhet gikk til trioen fra Melbourne som stod på scenen.

De ga ut debutalbumet, «Now Would Be a Good Time», for ett år siden til strålende kritikker. De har turnert verden rundt mer eller mindre non-stop siden. Endelig er det Norges tur!

  • —BLÅ | Oslo

    Dørene åpner:

    Billettpris: 300,- + avg.
    Aldersgrense: 18 år

    Billetter Billetter