Rodrigo y Gabriela


Den GRAMMY-vinnende duoen Rodrigo y Gabriela kommer tilbake til Norge!


Den 3. mai 2027 spiller de på Cosmopolite som en del av turneen OurHome, knyttet til duoens kommende album med samme navn.

På OurHome (som slippes 18. september) utforsker Rodrigo y Gabriela temaer som tilhørighet, identitet og det å finne et hjem i seg selv. Albumet ble produsert og innspilt av duoen i Tokyo og er inspirert av deres sterke forhold til Japan. Musikken bygger videre på det særegne uttrykket som har gjort dem til en av verdens mest anerkjente gitar-duoer.

I over tjue år har Rodrigo Sánchez og Gabriela Quintero flyttet grensene for hva akustisk gitar kan være. Med inspirasjon fra blant annet klassisk musikk, rock, metal og filmmusikk har de skapt et uttrykk som er umiddelbart gjenkjennelig. Siden de startet som gateartister i Dublin, har de vunnet Grammy for albumet Mettavolution og spilt på noen av verdens mest kjente scener, blant annet Glastonbury, Hollywood Bowl, Red Rocks Amphitheatre, Royal Albert Hall, Radio City Music Hall og Sydney Opera House.

På det nye albumet vender den meksikanske duoen tilbake til et mer akustisk lydbilde, samtidig som de samarbeider med gjesteartister som tidligere Megadeth-gitarist Marty Friedman, den japanske jazz-virtuosen Hiromi med flere. Live er samspillet mellom Rodrigos tempo og Gabrielas rytme selve kjernen i opplevelsen – energisk, presist og intenst.

Dette blir en sjelden mulighet til å oppleve Rodrigo y Gabriela på nært hold med nytt materiale og et repertoar som har gjort dem til publikumsfavoritter over hele verden.

  • —Cosmopolite Scene | Oslo

    Dørene åpner:

    Billettpris: 400,- + avg.
    Aldersgrense: 18 år

    I salg 12. juni kl. 10:00.

    Billetter Billetter